A szeptemberi szél besüvített a sarkig kinyitott ablakomon.Anya gyakran ébresztett így , még a legvérmesebb hidegben is. Mint mindig , akkor is fázósan húztam magamra a takarom.Végül csak kimásztam az ágyamból , és becsuktam az ablakot . Hajnali hét van , kukk sötét . Még van egy órám elkészülni . Nyújtózkodva indultam el a fürdőszoba felé . Lezuhanyoztam , jó meleg vízzel . Megszárítottam a hajam , sminkeltem . Nem kell nagy dologra gondolni , csak egy kis szem ceruza - szempilla spirál párosítás .
Elmentem öltözködni . Felvettem a kék cső gatyámat egy fekete garbóval és a szürke bőr dzsekimmel . Gyors bepakoltam az oldal táskámba a könyveimet és lementem anyához . Ő éppen a szendvicsemet csinálta ebédre .
- Jó reggelt ! - Köszöntem álmosan
- Jó reggelt ! - beszélt hozzá háttal mi közbe csinálta a szendvicsem
- Figyelj Anyu lenne egy kérdésem...-Próbálkoztam .
- És mi lenne az ? . nézett rám - Várj kitalálom elakarsz menni Nellával És Rowenával igaz ?
- Hát ki akartunk menni a parkba sétálni és beszélgetni
Megköszöntem odamentem hozzá és megöleltem és egy puszit nyomtam az arcára .
Ne de most mennem kell felkaptam a táskám és az előszobába siettem . Felhúztam a Kedvenc sport cipőmet.
- Nyolcra itthon leszek - Kiáltottam Anyunak
- Jól van csak meny mert a végén még elkésel - nevetett , majd kiléptem az utcára
20 perc busz utat könnyen kibírtam. Van egy buszmegálló a Swet Amoris közelében úgyhogy sétálni sem kellet olyan hű de sokat . A suli előtt találkoztam Nellával és Rowenával
- Szia Csajszi - mondtam Nellának
- Szia Csajszi - Mondták
- Na ne már Rowena muszáj ? - mondtam undorodva
- Tudom hogy utálod de nem tudnál békén hagyni ezzel ?-kérdezte
- Jól van na ! - Mondtam
- Milyen volt a hétvégéd ? - Jelentettem ki új témával
- Hát az az igazság hogy nem történt semmi sem - mondta
- És miért nem hívtál fel elmentünk volna valahova - mondtam
- Na , ne izélj nem volt kedvem elmenni sehova - mondta
- Rendben - mondtam
- Szervusz Kicsim ! Mi volt ma a suliba ? - kérdezte anyu
- Képzeljétek ! Rowena a hétvégén sehol sem volt otthon lustálkodott - újságoltam , egy almát felkapva az asztalról
- Jól van akkor . Holnap mikor érsz haza ? - kérdezte anya
- Hét felé . Miért ? - Kérdeztem
- Csak azért kérdezem mert lehet hogy nem érünk haza és , hogy vigyél kulcsot - Jelentette ki anya
- Rendben . Akkor én mentem - ásítottam egyet
- oké . Jó éjszakát - nyomot anya és apa az arcomra egy puszit
- Jó éjt ! Repdeső Bogarakat ! - nevettem egyet s majd felszaladtam az emeletre
Mielőtt lefeküdtem volna ráírok Nellára és Rowanára , hogy holnap nem lesz itthon senki és hogy átjöhetnek :D :)
Ezt a megjegyzést eltávolította a blog adminisztrátora.
VálaszTörlés