2015. szeptember 24., csütörtök

1.Egy normális nap


A szeptemberi szél besüvített a sarkig kinyitott ablakomon.Anya gyakran ébresztett így , még a legvérmesebb hidegben is. Mint mindig , akkor is fázósan húztam magamra a takarom.Végül csak kimásztam az ágyamból , és becsuktam az ablakot . Hajnali hét van , kukk sötét . Még van egy órám elkészülni . Nyújtózkodva indultam el a fürdőszoba felé . Lezuhanyoztam , jó meleg vízzel . Megszárítottam a hajam , sminkeltem . Nem kell nagy dologra gondolni , csak egy kis szem ceruza - szempilla spirál párosítás .
Elmentem öltözködni . Felvettem a kék cső gatyámat egy fekete garbóval és a szürke bőr dzsekimmel . Gyors bepakoltam az oldal táskámba a könyveimet és lementem anyához . Ő éppen a szendvicsemet csinálta ebédre .
  • Jó reggelt ! - Köszöntem álmosan
  • Jó reggelt ! - beszélt hozzá háttal mi közbe csinálta a szendvicsem
  • Figyelj Anyu lenne egy kérdésem...-Próbálkoztam .
  • És mi lenne az ? . nézett rám - Várj kitalálom elakarsz menni Nellával És Rowenával igaz ?
  • Hát ki akartunk menni a parkba sétálni és beszélgetni
    Anyu sóhajtott egyet és így szolt  : nyolcra itthon legyél - mondta.
  Megköszöntem odamentem hozzá  és megöleltem és egy puszit nyomtam az arcára .
Ne de most mennem kell felkaptam a táskám és az előszobába siettem . Felhúztam a Kedvenc sport cipőmet.
  • Nyolcra itthon leszek - Kiáltottam Anyunak
  • Jól van csak meny mert a végén még elkésel - nevetett , majd kiléptem az utcára 

20 perc busz utat könnyen kibírtam. Van egy buszmegálló a Swet Amoris közelében úgyhogy sétálni sem kellet olyan hű de sokat . A suli előtt találkoztam Nellával és Rowenával

  • Szia Csajszi - mondtam Nellának
  • Szia Csajszi - Mondták
A fél suli diákjai cigivel álltak/ültek a suli előtt Köztük Rowenával 
  • Na ne már Rowena muszáj ? - mondtam undorodva
  • Tudom hogy utálod de nem tudnál békén hagyni ezzel ?-kérdezte
  • Jól van na ! - Mondtam
  • Milyen volt a hétvégéd ? - Jelentettem ki új témával 
  • Hát az az igazság hogy nem történt semmi sem - mondta
  • És miért nem hívtál fel elmentünk volna valahova - mondtam
  • Na , ne izélj nem volt kedvem elmenni sehova - mondta
  • Rendben - mondtam
Este hét előtt öt perccel berobbantam a házunkba és mondtam .
  • Szervusz Kicsim ! Mi volt ma a suliba ? - kérdezte anyu
  • Képzeljétek ! Rowena a hétvégén sehol sem volt otthon lustálkodott - újságoltam , egy almát felkapva az asztalról
  • Jól van akkor . Holnap mikor érsz haza ? - kérdezte anya
  • Hét felé . Miért ? - Kérdeztem
  • Csak azért kérdezem mert lehet hogy nem érünk haza és , hogy vigyél kulcsot - Jelentette ki anya
  • Rendben . Akkor én mentem - ásítottam egyet
  • oké . Jó éjszakát - nyomot anya és apa az arcomra egy puszit
  • Jó éjt ! Repdeső Bogarakat ! - nevettem egyet s majd felszaladtam az emeletre

Mielőtt lefeküdtem volna ráírok Nellára és Rowanára , hogy holnap nem lesz itthon senki és hogy átjöhetnek :D :)






1 megjegyzés: